úterý 9. dubna 2013

Food inspiration I.

Krásné úterý všem! 
Musím reagovat na to sluníčko a teplo. Jsem ráda, že už není zima, to bezpochyby. Ale přijde mi, že tenhle mezistupeň je tak obtížnej, co se týče oblečení. Buď je vám vedro, nebo na vás fouká, nezdá se vám? Každopádně je to ale určitě lepší než permanentně mrznoucí prsty u nohou a jiné okrajové části :D

A teď už k tématu - tím je doporučení restaurace, dalo by se říct i pivnice, protože točí spoustu druhů nejrůznějších piv. Ale budu se držet názvu podniku samotného, a ten je Hostinec U Tří pírek. Hodně oceňuji jejich jídlení koncpet, kdy nabízejí polední nabídku z jedné až dvou polévek a předkrmů, a pěti hlavních jídel, která každý den obměňují. Takže můžete stále ochutnávat něco nvého a vybere si opravdu každý, protože každý den je jedno jídlo vždy nějaká česká klasika a dále potom různá jídla s nádechem Itálie, Číny, Mexika a tak dále a tak dále :) A samozřejmě nesmí chybět salát.

Večer potom servírují saláty a hamburgery, kterým já moc neholduju, protože zkrátka nemám v oblibě tu housku a kyselou okurku, která se, myslím, téměř ve všech hamburgerech vyskytuje. Ale saláty mají vynikající, zvlášť ten s kozím sýrem a brusinkovou zálivkou!

A občas přijde speciální Haloweenská, Valentýnská, Velikonoční a jiná speciální akce. Minulý týden jsem měla velkou radost ze sushi (viz. první foto) a už se těším na sezónní chřestovou nabídku :)

Vepřová panenka s pečeným bramborem a salátkem
Mořský vlk na bylinkách plněný zeleninou s opečenou bagetkou
Takže pokud se někdy ocitnete v Kolíně a budete mít hlad, určitě zajděte ke Třem pírkům !

Žádné komentáře:

Okomentovat